Zomer van de Vleugel 2022

Gelieve tijdig in te schrijven bij de organisator als je aan één van deze activiteiten wil deelnemen.

 

ZONDAG 3 JULI
Stiltewandeling in Natuurgebied Kooldriespark in Brecht – van 10:00 tot 12:00 uur

Hou je van de natuur? Voel je de behoefte aan een vorm van stiltebeleving? En wandel je graag? DAN IS DIT AANBOD IETS VOOR JOU. Via de natuur dichter bij jezelf komen, meer in het hier en nu, meer lichaamsbewustzijn beleven en/of gewoon genieten van het in stilte wandelen En dit in een rustige, mooie omgeving.

VERZAMELPLAATS: Bezoekersparking Kooldriespark

Wegbeschrijving met de auto vanuit Antwerpen: Neem de E 19 en volg tot afrit Brecht (volgend op afrit St. Job). Houd rechts aan en sla rechtsaf aan rond punt (de Ring).
Bij de rotonde sla rechtsaf in Veldstraat, volg tot aan de lichten, en sla rechtsaf in Gasthuisstraat. Volg tot aan de lichten en sla linksaf richting Westmalle: is de Vaartstraat. Volg de Vaartstraat gedurende +/- 1 km tot aan de vaart.
Rijd over de brug en sla direct rechtsaf in Boudewijnstraat. Volg die gedurende 800 m. Links zie je De Cuveehoeve. Even voorbij de Cuveehoeve sla je linksaf. Direct links zie je de bezoekersparking Kooldriespark. Bij moeilijkheden kan je Marleen Vergauwen bellen: 0486 78 86 27.

Laat weten of je wil carpoolen. We vertrekken om 9:15 uur stipt op de parking aan de St-Willibrorduskerk in Berchem.

Goede wandelschoenen zijn aangewezen.
Breng picknick en drank mee als je na de wandeling wil blijven picknicken. We zijn hiervoor welkom bij Marleen Vergauwen. Begeleiding: Marleen Vergauwen en Sabine Van Eupen.

Inschrijven voor 1 juli.
ORGANISATOR: Sabine Van Eupen: sabine.vaneupen@gmail.com – 0473 77 29 95

 

ZATERDAG, 9 JULI 2022
Huisconcert met Beatrice Van der Linden bij Annemarie Heesen –

Vaderlandstraat 43 – 2140 Borgerhout – 14 uur

Wie van muziek houdt kan zijn/haar hartje ophalen door te komen luisteren naar gitaarmuziek op een 10 snaren gitaar.

Overwegend eigen composities en bewerkingen. 10 euro inkom p.p. waarvoor:
45 minuten muziek, half uur tot uur pauze met drankje en hapje en nog een half uur muziek. Wie zin heeft blijft nog gezellig napraten tot 18u.
Er is gelegenheid tot het kopen van een CD bij de muzikante.

Houdt er rekening mee dat parkeren in de buurt moeilijk is. Kom best met fiets of tram/bus. Tram/bus stopt op de:
Turnhoutsebaan bovengrondse halte Roma tram 24 en bussen 30, 410, 415. Wandel Appelstraat in. Op het einde links, 2e straat rechts.
Turnhoutsebaan ondergrondse halte Zegel tram 8 en 10. Wandel Zegelstraat tot einde, ga rechts. Meteen links de Fonteinstraat in. Dan 2e straat rechts, en 1e links.

Kom je met de auto, vertrek op tijd! Welkom vanaf 13u.30. Vergeet niet parking te betalen.

Organisator: Annemaria Heesen. maximum 15 personen. annemarieheesen@gmail.com – 0478 544 207

 

ZATERDAG 16 JULI – MINIGOLF – 12 uur

Zin om mee te spelen?
Kom dan om 12:00 uur naar het minigolfterrein op de Eglantierlaan in Antwerpen (aan de Dikke Mee).

Nadien kunnen we op het terras bijpraten met een drankje.
Hongerigen kunnen daar ook van een broodje en/of soep genieten, aan democratische prijzen.
Onkosten: 5 euro

Organisator: Lut Desart, tel. 03 830 17 92 of 0484 95 14 58   lutdesart@gmail.com

 

ZATERDAG 23 JULI – Bezoek aan de ‘Tall Ships’ – 10 uur aan het Steen in Antwerpen.

De majestueuze zeilschepen, de ‘Tall Ships’, komen deze zomer weer naar Antwerpen! We willen ze graag gaan bewonderen, samen met Marianne, voor wie zeilen een passie is. We spreken af aan het Steen, op het Steenplein, bij het beeld van Lange Wapper (beneden aan de helling die naar het Steen leidt) (let op: niet aan het Havenhuis, zoals aanvankelijk was aangekondigd!)
We stippelen een mooie wandelroute uit langs de schepen en bij droog weer beëindigen we onze wandeltocht op een gezellig terras. Meebrengen: cash geld voor de consumptie op het terras.

Organisator: Els Bervoets – 0473 82 23 52 els.bervoets@live.com

Een tweede belevenis, waar we ook van dromen, is de afvaart van de zeilschepen op maandagochtend 25 juli: samen genieten van dit fascinerende schouwspel aan een bocht van de Schelde, in Walsoorden, of in Antwerpen aan de Droogdokkensite. Daar kennen we echter het precieze tijdstip nog niet van: zal dat overdag zijn? Of midden in de nacht?
Stuur een mailtje naar Els als je hiervoor interesse hebt. Zodra we meer weten, contacteren we je.

 

ZATERDAG 6 AUGUSTUS : Picknick en KUBB-spel – 12 uur

Op een zomerse zondag samen picknicken en KUBB spelen in het park; dat kan reuzegezellig zijn!
Daarom nodigen we jullie graag uit om 12.00 uur op de parking van het Nachtegalenpark tegenover het Park Den Brandt, Beukenlaan, 2020 Antwerpen.
Iedereen brengt iets te eten en te drinken mee om te delen. Met dit alles maken we een buffet waar we met zijn allen van kunnen smullen.

Daarna spelen we – onder begeleiding – het KUBB-spel, met als motto ‘Hoe meer zielen, hoe meer vreugd’.
Deelnemen is belangrijker dan winnen!

Meebrengen: picknick, eventueel een vouwstoeltje, je goed humeur en als het kan: de zon!

Organisator: Lut Desart, 03 830 17 92 0484 95 14 58 lutdesart@gmail.com

ZATERDAG 20 AUGUSTUS: FIETSTOCHT – 22 km
vertrek 10:30 uur aan het Steen

We verzamelen aan het vertrekpunt van de WATERBUS aan het Steen en nemen de waterbus van 10:30 uur.
Na een uurtje varen op de machtige Schelde komen we aan in Liefkenshoek. Onze fietstocht begint op de vernieuwde Scheldedijk en brengt ons tot in Kallo.

Op het terras van het dorpscafé Polderzicht, eten we onze meegebrachte picknick op.

De tocht leidt ons verder door het havengebied, 1 km naast de A34, maar ook langs pittoreske plaatsen.
Onze tocht eindigt aan het Fort Liefkenshoek, een van de oudste forten van ons land. We kunnen er gratis in rondwandelen. De brasserie is ook open.

In de late namiddag nemen we terug de Waterbus naar Antwerpen.

Deze fietstocht is ook bedoeld als steun voor Broederlijk Delen. Daarom vragen we 10 euro inschrijvingsgeld.

Bij vertrek te betalen of vooraf storten op BE26 0014 8164 8829 van Hilde Broeckhoven, Haantjeslei 169/51 – 2018 Antwerpen.

Graag inschrijven vóór 15 augustus.
Organisator: Hilde Broeckhoven 0472 43 77 56 of 03 239 76 90 hildebroeckhoven@gmail.com

 

Al deze activiteiten staan ook open voor mensen van buiten de Vleugel.
Aan iedereen een aangename en ontspannende zomervakantie gewenst!